It is currently Thu Sep 20, 2018 6:06 pm

All times are UTC


Forum rules


Please click here to view the forum rules



Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
Author Message
 Post subject: Cup Draws/Result Topic (2018/19 Season)
PostPosted: Sun Jun 24, 2018 6:11 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 2:42 pm
Posts: 100
Location: Spennymoor
FA Cup
Extra Preliminary Round (Sat 11/8)
1 Consett 2-1 North Shields
2 Thackley 2-3 Whitley Bay
3 Hebburn Town 2-3 Dunston UTS
4 Ashington 0-2 Knaresborough Town
6 Glasshoughton Welfare 1-2 Blyth AFC
7 Newcastle Benfield 1-1 Stockton Town
8 Selby Town 3-2 Whickham
9 Seaham Red Star 1-1 Heaton Stannington
10 Team Northumbria A W/O Shildon - Team Northumbria folded
11 Northallerton Town 0-4 Garforth Town
12 Guisborough Town 3-3 Newton Aycliffe
13 Barnoldswick Town 1-1 Billingham Synthonia
14 Washington 0-4 West Auckland Town
15 Sunderland RCA 5-2 Sunderland Ryhope CW
17 Penrith 0-3 Albion Sports
18 Bishop Auckland 0-2 Pickering Town

EPR Replay
7R Stockton Town 0-3 Newcastle Benfield
9R Heaton Stannington 4-4 Seaham Red Star - Seaham won 4-2 on pens
12R Newton Aycliffe 0-2 Guisborough Town
13R Billingham Synthonia 0-4 Barnoldswick Town

Preliminary Round (Sat 25/8)
1 Knaresborough Town 5-1 Blyth AFC
3 Dunston UTS 4-2 Pontefract Collieries
4 Newcastle Benfield 1-0 West Auckland Town
5 Whitley Bay 6-1 Barnoldswick Town
7 Consett AFC 5-2 Seaham Red Star
8 Tadcaster Albion 4-1 Shildon AFC
9 Clitheroe 6-6 Sunderland RCA
12 Albion Sports 2-2 Guisborough Town

PR Replay
9R Sunderland RCA 2-3 Clitheroe
12R Guisborough Town 4-0 Albion Sports

1st Qualifying Round (Sat 8/9)
7 Whitley Bay 1-0 Whitby Town
10 Newcastle Benfield 1-1 Workington
11 Dunston UTS 4-1 North Ferriby United
14 Guisborough Town 0-4 Farsley Celtic
15 Congleton Town 0-1 Consett AFC

1st Qual Replay
10R Workington AFC 5-3 Newcastle Benfield

2nd Qualifying Round (Sat 22/9)
12 Dunston UTS v Irlam FC
18 Altrincham FC v Whitley Bay
19 Consett AFC v Warrington Town
---
FA Vase
1st Qual Round (Sat 1/9)
2 Stokesley SC 0-9 Guisborough Town
5 Whickham FC 1-0 Jarrow FC
6 West Allotment Celtic 3-0 Yorkshire Amateur
7 Darlington Railway Athletic 0-5 Bedlington Terriers
8 Chester-Le-Street Town 1-5 Sunderland Ryhope CW
9 Esh Winning 0-6 Whitley Bay
10 Bishop Auckland 2-2 Newton Aycliffe
11 North Shields 1-2 Consett AFC
14 Thackley FC 3-2 Thornaby FC
15 Dunston UTS 2-0 Heaton Stannington
16 Team Northumbria A W/O Garforth Town - T.N Folded
17 Billingham Town 2-0 Campion AFC
18 Blyth AFC A W/O Crook Town - Blyth AFC Folded
19 Billingham Synthonia 2-1 Knaresborough Town
20 Durham City 0-5 Seaham Red Star
21 Eccleshill United 0-1 Hebburn Town
22 Northallerton Town 2-2 Willington AFC

1st Qual Replay
10R Newton Aycliffe 0-2 Bishop Auckland
22R Willington AFC 2-3 Northallerton Town

2nd Qual Round (Sat 15/9)
1 Northallerton Town 1-2 Steeton
2 Ashington AFC 6-2 Crook Town
3 Nelson FC 5-2 Tow Law Town
5 Whickham FC 2-1 Whitley Bay [AET]
6 Billingham Town 3-1 Birtley Town
8 Sunderland Ryhope CW 0-2 Dunston UTS
9 Bishop Auckland 3-1 West Allotment Celtic [AET]
10 Brandon United 3-2 Washington AFC [AET]
11 Penrith AFC 1-4 Charnock Richard
13 Hebburn Town 3-1 Billingham Synthonia
14 Ryton & Crawcrook Albion 1-2 Garforth Town
15 Guisborough Town 4-2 Barnoldswick Town
16 Bedlington Terriers 2-0 Redcar Athletic
17 Bridlington Town 1-0 Consett AFC [AET]
18 Daisy Hill 0-2 Seaham Red Star

1st Round Proper (Sat 13/10)
7 Bedlington Terriers v Whickham FC
8 Sunderland RCA v Bridlington Town
9 Hebburn Town v City of Liverpool
10 Cheadle Town/Vauxhall Motors v Seaham Red Star
12 Bishop Auckland v Hemsworth MW
15 Runcorn Town v Guisborough Town
16 Billingham Town v Dunston UTS
18 Nelson FC v Ashington AFC
19 Shildon AFC v Glasshoughton Welfare
20 Barton Town v Brandon United
---
League Cup
1st Round
1 Birtley Town v Seaham Red Star
2 Guisborough Town v Redcar Athletic
3 Shildon AFC v Willington AFC
4 North Shields v Penrith AFC
5 Ryton & Crawcrook v Heaton Stannington
6 Blyth AFC v Durham City
7 Washington FC v Consett AFC

2nd Round
8 Newcastle Benfield v Birtley Town/Seaham Red Star
9 Whitley Bay v North Shields/Penrith AFC
10 Blyth AFC/Durham City v Chester Le Street
11 Hebburn Town v West Allotment Celtic
12 Bishop Auckland v Easington Colliery
13 Stockton Town v Brandon United
14 Newton Aycliffe v Bedlington Terriers
15 Guisborough Town/Redcar Athletic v Billingham Town
16 Washington FC/Consett AFC v Northallerton Town
17 Jarrow FC v Thornaby FC
18 West Auckland v Dunston UTS
19 Billingham Synthonia v Ryhope CW
20 Whickham FC v Tow Law
21 Shildon AFC/Willington AFC v Esh Winning
22 Ashington AFC v Ryton & Crawcrook/Heaton Stannington
23 Crook Town v Sunderland RCA
---
Ernest Armstrong Memorial Cup
1st Round (1st-4th Oct)
1 Chester-Le-Street v Billingham Synthonia
2 Easington Colliery v Billingham Town
3 Willington AFC v Crook Town
4 Ryton & Crawcrook v West Allotment Celtic

2nd Round (5th-8th Nov)
5 Chester-Le-Street/Billingham Synthonia v Brandon United
6 Tow Law v Ryton & Crawcrook/West Allotment Celtic
7 Thornaby FC v Bedlington Terriers
8 Willington AFC/Crook Town v Durham City
9 Redcar Athletic v Northallerton Town
10 Esh Winning v Birtley Town
11 Heaton Stannington v Washington FC
12 Easington Colliery/Billingham Town v Jarrow FC
---
Cumberland Senior Cup
Penrith AFC
---
Durham Challenge Cup
Preliminary Round (Tue 18/9 and Wed 19/9)
1 Gateshead Rutherford 2-2 Hartlepool FC - HFC won 5-4 on pens
2 Brandon United 0-3 Silksworth C.W.
3 Newton Aycliffe 0-0 Willington AFC - NAFC won 5-2 on pens
4 Washington AFC 0-2 Esh Winning
5 Hebburn Town 2-0 Birtley Town
6 Crook Town AFC 1-4 Ryhope C.W
7 Harton and Westoe C.W. 2-4 West Auckland Tunns
8 Tow Law Town 1-1 Bishop Auckland - BAFC won 5-3 on pens
---
North Riding Senior Cup
1st Round [Date TBC]
2 Fishburn Park v Thornaby FC
4 Northallerton Town v York City
5 Boro Rangers/Richmond Town v Redcar Athletic
8 Stokesley Sports Club v Guisborough Town
---
Northumberland Senior Cup
Ashington AFC
Bedlington Terriers
Newcastle Benfield
North Shields
West Allotment Celtic
Whitley Bay

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cup Draws/Result Topic (2018/19 Season)
PostPosted: Sun Jul 08, 2018 7:27 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 2:42 pm
Posts: 100
Location: Spennymoor
Added FA Cup EPR and PR and FA Vase 1st Qual/2nd Qual Rounds

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cup Draws/Result Topic (2018/19 Season)
PostPosted: Mon Jul 30, 2018 8:29 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 2:42 pm
Posts: 100
Location: Spennymoor
Added League Cup 1st/2nd Round Ties

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cup Draws/Result Topic (2018/19 Season)
PostPosted: Thu Aug 02, 2018 7:25 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 2:42 pm
Posts: 100
Location: Spennymoor
Added Ernest Armstrong Memorial Cup 1st/2nd Round Ties

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cup Draws/Result Topic (2018/19 Season)
PostPosted: Thu Aug 09, 2018 9:16 pm 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 2:42 pm
Posts: 100
Location: Spennymoor
Added Durham Challenge Cup Preliminary Round

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Cup Draws/Result Topic (2018/19 Season)
PostPosted: Wed Sep 12, 2018 10:32 am 
Offline
User avatar

Joined: Fri Jun 18, 2004 2:42 pm
Posts: 100
Location: Spennymoor
Added North Riding Senior Cup 1st Round Draw

_________________
Spennymoor Town's 9 Seasons in the Northern League:
Trophies - Division Champs (Five Times), JR Cleator Cup (Four Times) FA Vase, DCC (Won Once, 3 Finals), League Cup

DONT LOSE THE FAITH!!!!!

1st Team - NL North
#CoxhoeFanChris
#EveshamFanChris


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Neil M and 26 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group