It is currently Sun Dec 16, 2018 12:52 am

All times are UTC




Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Birtley Cup Draws
PostPosted: Wed Aug 08, 2018 3:35 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon May 20, 2013 7:46 am
Posts: 99
Challenge Cup Pleniminary Round

1. Gateshead Rutherford FC v Hartlepool (Wearside) FC
2. Brandon United FC v Sunderland Silksworth C.W. FC
3. Newton Aycliffe FC v Willington AFC
4. Washington AFC v Esh Winning FC
5. Hebburn Town FC vBIRTLEY TOWN FC
6. Crook Town AFC v Sunderland Ryhope C.W. FC
7. So. Sh. Harton and Westoe C.W. FC v West Auckland Tunns
8. Tow Law Town FC v Bishop Auckland FC


Byes: (9) Billingham Town FC, (10) Boldon CA FC, (11) Darlington FC, (12) Darlington Railway Athletic FC, (13) Durham
City FC, (14) Jarrow FC, (15) Ryton & Crawcrook Albion FC, (16) Seaham Red Star FC,

Exemptions: (17) Billingham Synthonia FC, (18) Chester le Street Town FC, (19) Consett AFC, (20) Dunston UTS FC,
(21) Easington Colliery AFC, (22) Gateshead FC, (23) Hartlepool United FC, (24) Shildon AFC, (25) South Shields FC,
(26) Spennymoor Town FC, (27) Stockton Town FC, (28) Sunderland AFC, (29) Sunderland RCA (Sat) FC, (30)
Sunderland West End FC, (31) West Auckland Town FC, (32) Whickham FC.

FA Vase
1st Qual Round (Sat 1/9)
2 Stokesley SC v Guisborough Town
5 Whickham FC v Jarrow FC
6 West Allotment Celtic v Yorkshire Amateur
7 Darlington Railway Athletic v Bedlington Terriers
8 Chester-Le-Street Town v Sunderland Ryhope CW
9 Esh Winning v Whitley Bay
10 Bishop Auckland v Newton Aycliffe
11 North Shields v Consett AFC
14 Thackley FC v Thornaby FC
15 Dunston UTS v Heaton Stannington
16 Team Northumbria v Garforth Town
17 Billingham Town v Campion AFC
18 Blyth AFC v Crook Town
19 Billingham Synthonia v Knaresborough Town
20 Durham City v Seaham Red Star
21 Eccleshill United v Hebburn Town
22 Northallerton Town v Willington

2nd Qual Round
1 Northallerton Town or Willington AFC v Steeton
2 Ashington v Blyth AFC or Crook Town
3 Nelson FC v Tow Law Town
4 Thackley FC or Thornaby FC v Carlisle City
5 Whickham or Jarrow v Esh Winning or Whitley Bay
6 Billingham Town or Campion v BIRTLEY TOWN
8 Chester-Le-Street Town or Sunderland Ryhope CW v Dunston UTS or Heaton Stannington
9 Bishop Auckland or Newton Aycliffe v West Allotment Celtic or Yorkshire Amateur
10 Brandon United v Washington AFC
11 Penrith v Alnwick Town or Charnock Richard
13 Eccleshill United or Hebburn Town v Billingham Synthonia or Knaresborough Town
14 Ryton & Crawcrook Albion v Team Northumbria or Garforth Town
15 Stokesley SC or Guisborough Town v Goole or Barnoldswick Town
16 Darlington Railway Athletic or Bedlington Terriers v Redcar Athletic
17 Bridlington Town v North Shields or Consett AFC
18 Daisy Hill or Whitehaven v Durham City or Seaham Red Star

League Cup
1st Round
1 BIRTLEY TOWN v Seaham Red Star
2 Guisborough Town v Redcar Athletic
3 Shildon AFC v Willington AFC
4 North Shields v Penrith AFC
5 Ryton & Crawcrook v Heaton Stannington
6 Blyth AFC v Durham City
7 Washington FC v Consett AFC

2nd Round
8 Newcastle Benfield v BIRTLEY TOWN/Seaham Red Star
9 Whitley Bay v North Shields/Penrith AFC
10 Blyth AFC/Durham City v Chester Le Street
11 Hebburn Town v West Allotment Celtic
12 Bishop Auckland v Easington Colliery
13 Stockton Town v Brandon United
14 Newton Aycliffe v Bedlington Terriers
15 Guisborough Town/Redcar Athletic v Billingham Town
16 Washington FC/Consett AFC v Northallerton Town
17 Jarrow FC v Thornaby FC
18 West Auckland v Dunston UTS
19 Billingham Synthonia v Ryhope CW
20 Whickham FC v Tow Law
21 Shildon AFC/Willington AFC v Esh Winning
22 Ashington AFC v Ryton & Crawcrook/Heaton Stannington
23 Crook Town v Sunderland RCA

Ernest Armstrong Memorial Cup
1st Round (1st-4th Oct)
1 Chester-Le-Street v Billingham Synthonia
2 Easington Colliery v Billingham Town
3 Willington AFC v Crook Town
4 Ryton & Crawcrook v West Allotment Celtic

2nd Round (5th-8th Nov)
5 Chester-Le-Street/Billingham Synthonia v Brandon United
6 Tow Law v Ryton & Crawcrook/West Allotment Celtic
7 Thornaby FC v Bedlington Terriers
8 Willington AFC/Crook Town v Durham City
9 Redcar Athletic v Northallerton Town
10 Esh Winning v BIRTLEY TOWN
11 Heaton Stannington v Washington FC
12 Easington Colliery/Billingham Town v Jarrow FC

_________________
http://www.pitchero.com/clubs/birtleytownfc
C'mon the hoops....


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group