nonleaguezone.com
http://nonleaguezone.com/

Cup (Draw/Results) Topic 16/17 Season
http://nonleaguezone.com/viewtopic.php?f=140&t=117038
Page 1 of 1

Author:  Spennyfan_Chris [ Wed Aug 17, 2016 11:27 pm ]
Post subject:  Cup (Draw/Results) Topic 16/17 Season

Clem Smith Bowl
Preliminary Round
West Auckland FC 1-6 Sherburn Village WMC

1st Round
Blackhill & Ebchester 4-0 Sunderland Hall Farm Glasshus
Billingham FC 1-4 Durham City Reserves
Wheatley Hill WMC 4-2 Bishop Auckland Reserves

Semi Final
Wheatley Hill 2-1 Durham City Reserves

Final (Mon 10/4 @ Brandon United)
Blackhill & Ebchester 0-3 Wheatley Hill WMC
------------------------
Washington Aged Peoples Trophy
Preliminary Round
Billingham Town Reserves ?-? Blackhill & Ebchester
Durham City Reserves ?-? Sherburn Village WMC

1st Round
Billingham FC 0-3 Wheatley Hill WMC
Bishop Auckland Reserves 6-2 West Auckland Tunns
Shildon Railway 1-4 Billingham Town Reserves
Durham City Reserves 1-4 Sunderland Hall Farm Glasshus

Semi Final (Sat 1/4)
Billingham Town Reserves 2-1 Wheatley Hill WMC
Bishop Auckland Reserves 3-2 Sunderland Hall Farm Glasshus [AET]

Final (Wed 26/4 @ Seaham Red Star)
Wheatley Hill WMC 2-0 Bishop Auckland Reserves [AET]
-------------------------
Mark Blake Memorial Trophy
1st Round
Sunderland Hall Farm Glasshus 8-0 Billingham FC
West Auckland Tunns 1-0 Blackhill & Ebchester
Bishop Auckland Reserves 1-0 Durham City Reserves
Wheatley Hill have a bye

Semi Final (Sat 15/4)
Bishop Auckland Reserves 4-3 West Auckland Tunns
Sunderland Hall Farm Glasshus 0-3 Wheatley Hill WMC

Final (Wed 3/5)
Bishop Auckland Reserves 3-1 Wheatley Hill WMC [AET]
------------------------
League Challenge Cup
Group 1
Durham City Reserves - P 4, Pts 12
Sunderland Hall Farm - P 4, Pts 6
Billingham FC - P 4, Pts 0

Results -
Billingham FC 0-5 Durham City Reserves
Durham City Reserves 5-1 Billingham FC
Sunderland Hall Farm 5-1 Billingham FC
Billingham FC 1-7 Sunderland Hall Farm
Durham City Reserves 2-1 Sunderland Hall Farm
Sunderland Hall Farm 0-5 Durham City Reserves

Group 2
Bishop Auckland Reserves - P 6, Pts 12
Wheatley Hill WMC - P 6, Pts 10
West Auckland Tunns - P 6, Pts 10
Blackhill and Ebchester - P 3, Pts 1

Results -
Bishop Auckland Reserves 3-3 West Auckland Tunns
Wheatley Hill WMC 2-2 Bishop Auckland Reserves
West Auckland Tunns 4-1 Blackhill and Ebchester
Wheatley Hill WMC 6-0 Blackhill and Ebchester
Wheatley Hill WMC 1-4 West Auckland Tunns
Bishop Auckland Reserves 2-0 Blackhill and Ebchester
Blackhill and Ebchester 2-5 Bishop Aukland Reserves
West Auckland Tunns 2-4 Wheatley Hill WMC
Blackhill and Ebchester 1-3 Wheatley Hill WMC
West Auckland Tunns 1-1 Bishop Aukland Reserves
Bishop Aukland Reserves 2-1 Wheatley Hill WMC
Blackhill and Ebchester 4-4 West Auckland Tunns

Semi Final
Bishop Auckland Reserves 0-4 Sunderland Hall Farm
Durham City Reserves 3-2 Wheatley Hill WMC

Final (Sat 6/5 @ Seaham Red Star, 1.30pm Kick Off)
Sunderland Hall Farm 0-1 Durham City Reserves
----------------------
Durham County Trophy
1st Round
7 Coxhoe Athletic H/W Durham City Reserves
8 West Auckland Tunns FC 0-2 Jarrow FC
9 Bishop Auckland Reserves 1-2 Annfield Plain
12 Sunderland Hall Farm 1-1 Wolviston - Hall Farm won 6-5 on pens

2nd Round
14 Sunderland Hall Farm Glasshus 2-3 Coxhoe Athletic
--------------
Durham FA Minor Cup
Preliminary Round
2 Wearhead United W/O Bishop Auckland Reserves - Walkover for BA Resevres
4 Billingham FC 2-4 Darlington Travellers Rest
5 Stockton West End A 4-3 Wheatley Hill WMC

1st Round
11 Bishop Auckland Reserves 4-2 Gateshead The Stone Trough
13 Durham City Reserves 4-2 West Auckland Tunns
18 Blackhill and Ebchester 1-4 Sunderland Hall Farm Glasshus
21 Sherburn Village WMC 1-3 Stockton Churches Portrack

2nd Round
27 Shildon Railway 4-3 Bishop Auckland Reserves
28 Sunderland Hall Farm Glasshus 4-2 Hebburn Reyrolle
31 Darlington Travellers Rest HWO Durham City Reserves

3rd Round
Sunderland Hall Farm HWO Stockton Churches Portrack

Semi Final
Sunderland Hall Farm ?-? Ryton & Crawcrook Albion ‘A’

Final (Fri 7/4 @ Eppleton CW)
Sunderland Hall Farm 2-0 Shildon Railway
--------------
Auckland Charity Cup
1st Round
Bishop Auckland Reserves 3-0 Wolsingham
Sherburn Village WMC 3-4 Middlestone Moor Masons
West Auckland Tunns 3-1 Newton Aycliffe Navy Club
Blackhill And Ebchester 6-4 Darlington Travellers Rest

2nd Round
Heighington FC 7-2 Blackhill & Ebchester
Shildon Railway 2-1 West Auckland Tunns
Sunderland Hall Farm Glasshus 4-0 Bishop Auckland Reserves

3rd Round
Middlestone Moor Masons 3-0 Sunderland Hall Farm Glasshus
--------------
South Durham Bowl
1st Round
Bishop Auckland Reserves 2-5 Wheatley Hill WMC
Durham City Reserves 2-1 Bishop Auckland Welcome
Wearhead United 0-8 West Auckland Tunns

2nd Round
Bowes 5-0 Sherburn Village MWC
Darlington Travellers Rest 6-1 West Auckland Tunns
Durham City Reserves v Middlestone Moor Masons
Sunderland Hall Farm Glasshus 10-0 Bishop Auckland Hogans
Wear Valley 1-0 Wheatley Hill WMC

3rd Round
Wear Valley 0-0 Sunderland Hall Farm Glasshus - AET, Wear Valley won 5-3 on pens
-----------
Weardale Charity Cup
2nd Round
Alston Moor Sports Club 1-2 Blackhill & Ebchester (AET)

3rd Round
Blackhill & Ebchester 9-5 Stanhope Town

Semi Final
Blackhill & Ebchester 4-4 Middlestone Moor Masons - AET, Blackhill won 3-1 on pens

Final
Blackhill & Ebchester 0-4 Wear Valley

Author:  Spennyfan_Chris [ Fri Mar 31, 2017 5:15 pm ]
Post subject:  Re: Cup (Draw/Results) Topic 16/17 Season

Major overall of fixtures/results

Author:  Spennyfan_Chris [ Sat May 06, 2017 12:26 pm ]
Post subject:  Re: Cup (Draw/Results) Topic 16/17 Season

Major update of everything, 1 more final to go today

Author:  Spennyfan_Chris [ Sat May 06, 2017 7:54 pm ]
Post subject:  Re: Cup (Draw/Results) Topic 16/17 Season

All Cups/Trophies Complete

Page 1 of 1 All times are UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/